skip to Main Content

zdjęcia zdjęć – czyli foto-inspekcje reklam wielkoformatowych


Jakiś czas temu wspominałem że w 2012 roku zrealizowałem sporo nietypowych zleceń. Dziś mam przyjemność zaprezentować kilka wybranych zdjęć, które powstał właśnie w trakcie tych sesji. Prace wykonałem dla dwóch agencji reklamowych zajmujących się reklamą wielkoformatową, a ich przeznaczeniem była prezentacja reklamy w rożnych warunkach oświetleniowych w tym wieczornych i nocnych dla firm które zleciły daną kampanię. Większość zdjęć wykonywałem na terenie Gdańska ale miałem również podwójną okazję odwiedzić Chałupy :-). Pierwsza sesja którą zrealizowałem dotyczyła reklamy TVP1 i co ciekawe kiedy dojechałem na miejsce i rozłożyłem sprzęt ktoś wyłączył oświetlenie nad banerem, na całe szczęście po dłuższej chwili reklama już była oświetlona. Przy okazji wieczornych wypadów z aparatem zrobiłem kilka zdjęć Gdańska oczywiście dla własnej satysfakcji. Zapraszam do oglądania.

 

Technicznie: oczywiście wszystkie wieczorne ujęcia powstały ze statywu i z elektronicznym wężykiem spustowym, jedna z sesji w Chałupach  była zarejestrowana Canonem 5D2 a druga Nionem D700 i obiektywem Nikkor 28mm 2.8 – muszę przyznać że do takich celów wymarzone szkło chociaż jeszcze bardziej przydał by się obiektyw tilt shift ! Zdjęcia z nad Motławy, które powstały najpóźniej wymagały małej poprawki w postprodukcji ze względu na zbyt duży kontrast między dobrze oświetlonym banerem i słabo oświetlonym otoczeniem. Już podczas wykonywania ujęć używałem braketingu na poziomie +/- 1EV rejestrując szczegóły w cieniach jak i w wysokich światłach.

This Post Has 3 Comments
  1. Takie reklamy to jest jakiś sposób na odrapane kamienice w centrum dużych miast, co jednym może się podobać, a innym nie. W Łodzi swego czasu też było kilka olbrzymich banerów, które zasłaniały rozpadające się budynki. Co do Twoich zdjęć to robią wrażenie, szczególnie reklama żywca i TVP. Na baner PKO nawet bym nie spojrzał, ma za spokojne kolory i zlewa się z otoczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *