skip to Main Content

Zdjęcia wyremontowanej Opery Leśnej w Sopocie


Opera Leśna powstała w 1909 roku, ale dopiero w 2011 doczekała się generalnego remontu. Każdy pewnie widział jak wyglądała przed odnowieniem, jeśli nie na żywo to chociaż w telewizji podczas relacji z festiwali sopockich. Ja osobiście byłem w „starej” operze tylko raz czy dwa i za każdym razem wychodziłem z wrażeniem, że telewizja kłamie. Być może była to kwestia oświetlenie podczas koncertów lub odpowiednia oprawa artystyczna, generalnie w telewizji obiekt ten wydawał się atrakcyjny, tymczasem w rzeczywistości wyglądał dość marnie. Od lata tego roku sytuacja uległa zmianie, „stara” Opera Leśna została zrównana do poziomu gruntu a w jej miejsce powstał zupełnie nowy obiekt. Tak się złożyło że firma Alstal generalny wykonawca zaproponował mi przygotowanie zdjęć odbudowanej Opery w Sopocie i mam dziś przyjemność zaprezentować kilka z nich. Sesja była podzielona na dwie części, w pierwszej miałem okazję odwiedzić obiekt za dania w drugiej (tej ciekawszej) w okolicach zmierzchu a największe wrażenie wywarła na mnie fenomenalna akustyka i przechadzka nad sceną i widownią.

Już dziś zapraszam do odwiedzin bloga na początku roku, kiedy to zaprezentuję obszerną fotorelację z placu budowy tunelu pod Martwą Wisłą (od czerwca do dnia dzisiejszego) – zapraszam i Wesołych Świąt.

 

Technicznie: zdjęcia nocne robione ze statywu z długimi czasami naświetlania (30s), w czasie otwarcia migawki latałem z lampą Canona 580 i doświetlałem co głębsze cienie(właściwie na większości zdjęć), na lampie umieściłem filtr 1/2 CTO tak żeby wyrównać kolorystykę z tą która dominuje w operze. Dodatkowo używałem 2 lamp na statywach na pełnej mocy które nadawały ogólne wypełnienie.

This Post Has One Comment
  1. Rewelacja 🙂 jak byś miał wolne miejsca „stażowe” chętnie się piszę ….. (torby fotografów są ciężkie ale dam rade )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *