skip to Main Content

Warsztaty fotograficzne Fomei Ilford Gdańsk – cyfrowe.pl / Medikon (oświetlenie studyjne, papiery fotograficzne, druk pigmentowy i termosublimacyjny)

Witam, dziś fotorelacja z warsztatów zorganizowanych przez sklep cyfrowe.pl przy współpracy z firmą Medikon w których miałem przyjemność uczestniczyć. Spotkanie zostało podzielone na kilka części, w pierwszej uczestnicy mieli okazję obejrzeć szereg prezentacji (nawet ciekawych 😉 dotyczących, cyfrowej ciemni, przygotowania zdjęć do druku na papierach ILFORD, druku termosublimacyjnego przy wykorzystaniu drukarek Fotolusio oraz całej gamy sprzętu studyjnego oraz plenerowego Fomei. Druga ciekawsza część była poświęcona przetestowaniu omówionych w pierwszej części rozwiązań w praktyce. Z mojego punktu widzenia najfajniejsza okazała się lampa Fomei Panther 600 mini , pierwsze z prezentowanych zdjęć zostało wykonane właśnie przy jej użyciu. Mimo kompaktowych rozmiarów lampka ta jest całkiem mocna i świetnie poradziła sobie w „przestrzeleniu” słońca które tego dnia świeciło dość intensywnie. Pierwsze prezentowane zdjęcie okazało się również drugim najlepszym zdjęciem (z pośród wszystkich zgłoszonych przez uczestników) wybranym przez niezależną komisję złożoną z przedstawicieli firm organizatorów i dzięki niemu będę miał okazję zrealizować drobny bon na zakupy w sklepie cyfrowe.pl 🙂
W takcie warsztatów uczestnicy mieli również możliwość wydrukowania swoich prace na papierach Ilford Galerie na drukarce Epson Stylus Photo R3000 przy zastosowaniu profesjonalnych profili ICC. Mój ostatni kontakt z Ilfordem miał miejsce w ciemni (parę la temu) przy wywoływaniu zdjęć z kliszy Ilford PAN 100 i muszę powiedzieć że jestem zaskoczony jakością jaką można uzyskać drukując dobrze przygotowane zdjęcia na papierach Ilford. Zapraszam do oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *