skip to Main Content

Portret biznesowy oficjalny i troch mniej

Dziś kolejna sesja portret biznesowy. Tym razem zleceniodawcą i modelem był Pan Adam. Zlecenie miało mieć charakter biznesowy dlatego też jako miejsce wybraliśmy nowiutki budynek vis-a-vis Galerii Bałtyckiej. Zdjęcie nr 1  zostało wybrane jako najważniejsze i zostało rozesłane po rożnych krajach, w których rezyduje firma Pana Adama – wraz z prezentacją. Sesja jak zwykle przebiegła w bardzo miłej atmosferze i pomimo ekspresowego tempa (trochę ponad 30min) udało nam się sfotografować Pana Adama w oficjalnym i troszkę mnie oficjalnym ubiorze 🙂
Dla wszystkich zainteresowanych techniczną stroną tej sesji zapraszam na sam koniec posta, zdradzam tam jaki setup wykorzystałem w trakcie realizacji tego zlecenia. Już wkrótce kolejne sesje portretowe oraz ślubne, na dysku czekają na pokazanie zaległe zdjęcia z sesji do magazyn Wprost i oraz dwie sesje w stylu porter biznesowy – zapraszam.

 

 

 

Technicznie: dla wszystkich maniaków sprzętowych oraz „storbistów” kilka słów o technikaliach. Bez zaskoczenia aparat Canon 5dII , wszystkie zdjęcia robione na ISO50 z czasem 1/200 powyżej którego w przypadku mojego body pojawia się już czarny pasek (przysłony przy zastosowaniu lamp błyskowych). Obiektyw na zmianę 85mm i 70-200 który jak dla mnie przy 200mm ma piękny bokeh. Oświetlenie to od przodu lekko z boku 580 EXII z wykorzystaniem 1/8 mocy z dużą parasolką transparentną. Lekko z tyłu po lewej stronie druga lampka Yongnuo YN460-II na 1/4 mocy. Trzecim źródłem oświetlenia była duża blenda (biała strona), trzymana na wysokości pasa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *