skip to Main Content

W tym miejscu zgromadziłem kilka przydatnych informacja dla Was z punktu widzenia fotografa. Fotografuję śluby od 10 lat i wierzę w to że moja wiedza zebrana w tym czasie pozwoli Wam lepiej przygotować się do tego wyjątkowego dnia. Jeśli macie dodatkowe pytania lub szukacie porady – jestem do dyspozycji kontakt

Sesja studyjna dla gości jest dobrą i tańszą alternatywą dla fotobudki. Jeżeli uda się Wam wygospodarować 30 min podczas wesela, proponuje przygotowanie studia fotograficznego. Każdy gość będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Wami, ale również trochę się powygłupiać z zestawem gadgetów (maski, peruki, okulary, wąsy itp). Zdjęcia są do obejrzenia i ściągnięcia z serwera zawsze w 24h po ślubie. Zabawa podczas sesji jest równie dobra jak nie lepsza niż z fotobudką. Podczas sesji każdy gość dostaje adres pod którym może zobaczyć zdjęcia. Poniżej kilka przykładowych zdjęć.

Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka
Sesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la FotobudkaSesja Studyjna Dla Gości A'la Fotobudka

Większość roboty już za Wami, macie wymożone suknie i garnitury, wymodelowane fryzury, profesjonalny makeup. Takie przygotowanie daje Wam gwarancję że będziecie wyglądali tego dnia wyjątkowo i spektakularnie. Z mojej strony mogę jedynie dodać że:

  1. nie warto eksperymentować w tygodniu przed ślubem, widziałem już Panny młode które musiały mocno ukrywać efekty nieprzetestowanych wcześniej zabiegów estetycznych
  2. jeśli macie taką możliwość ostatnią noc przed ślubem porostu odpocznijcie, w dniu ślubu będziecie na nogach przynajmniej kilkanaście godzin, jeśli chcecie wyglądać świeżo, kilka godzin snu na pewno pomoże
  3. dużo się uśmiechajcie  – ta porada nie wymaga komentarza

Pamiętajcie również, że po to nawiązujecie współpracę ze mną żeby mieć pewność że Wasze zdjęcia będą wyselekcjonowane iprzygotowane z największą starannością.

W DNIU ŚLUBU –  przeważnie harmonogram jest bardzo napięty i trudno wygospodarować dodatkowy czas, do tego trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Z drugiej strony Wasz wygląd, emocje i klimat jest jedyny w swoim rodzaju – nie do odtworzenia w innym dniu.

W INNYM DNIU – jeśli zaplanujecie plener po ślubie, zyskacie czas na zaplanowanie i zrealizowanie całego przedsięwzięcia. Warto wtedy przygotować się na taką sesję i zbudować ją w około jakiegoś tematu. Czy to będzie wyjątkowe dla Was miejsce, czy pasja która Was łączy, lub cokolwiek innego co przyjdzie  Wam do głowy, macie pewność że ostateczny rezultat będzie taki jak zaplanowaliście przy współpracy ze mną.

Zanim podejmiecie decyzję, zastanówcie się na czym Wam zależy, jeśli pojawią się wątpliwości dajcie znać, pokażę Wam zdjęcia z różnych plenerów i pomogę dokonać wyboru.

To taki styl fotografowania, który pokazuje relację z dnia ślubu, bez wpływania na jej przebieg. Powierzając mi przygotowanie reportażu z Waszego ślubu, możecie liczyć na to że będę wszędzie tam gdzie dzieje się coś istotnego. Będę fotografował podczas przygotowań albo przysięgi ale nie będę nikogo ustawiał ani ingerował w to co się dzieje. Decydując się na współpracę ze mną możecie liczyć na rzetelne uchwycenie wszystkich najważniejszych momentów, przy maksymalnej możliwej dyskrecji.

Przeważnie w dniu ślubu powstaje więcej niż tysiąc „surowych” zdjęć w formacie RAW (pliki wymagające przygotowania), po pierwszej i drugiej selekcji najlepsze trafiają do programu graficznego gdzie nakładane są charakterystyczne dla mojego stylu szlify. Zazwyczaj nie stosuję modnych filtrów kolorystycznych, wychodzę z założenia że dobre zdjęcia w naturalnych kolorach są atrakcyjne dziś i będą kiedy będziecie je pokazywać je swoim wnukom. Na Waszą prośbę niektóre zdjęcia mogą również zostać przygotowane w formie czarno-białej.

Poniżej przykład zdjęcia surowego prosto z aparatu i przygotowanego graficznie.

Plener ślubny zdjęcie przed przygotowaniem graficznym i po

Dobre zdjęcia wyglądają równie dobrze w albumie klasycznym jak i w fotoksiążce. Zanim dokonacie wyboru odpowiedzcie sobie na pytanie czy stawiacie na klasyczny wygląd i mniejszą ilość zdjęć (jedno wklejane zdjęcie na stronę) czy nowoczesne wzornictwo i większą ilość zdjęć. Ja osobiście preferuję albumy klasyczne, które mają ponadczasowy wygląd i są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Decyzja należy do Was, podczas spotkania pokazuję przykładowe albumy i fotoksiążki z wybranymi zdjęciami z każdej części dnia ślubu.

Podobno „nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf”, w tym powiedzeniu jest wiele prawdy ale nawet najlepszy malarz nie namaluje arcydzieła bez dobrych pędzli. Dlatego ja w mojej pracy korzystam z najlepszych dostępnych narzędzi, profesjonalnych aparatów i obiektywów z serii Luxury. Moje ulubione obiektywy to 24mm, 50mm i 85mm, w plenerze korzystam również z obiektywu 70-200. Jeśli interesują Was  techniczne aspekty fotografii ślubnej dajcie znać – na ten temat mogę rozmawiać godzinami.