skip to Main Content

Ania i Michael – wzruszenia – ekologia i mały strobist w oborze

Sezon ślubny 2010 obfitował w pary międzynarodowe – była Polka z Francuzem , był Polak z Chinką a dziś prezentuje parę Polsko Niemiecką.

Muszę przyznać że pomimo delikatnej bariery językowej między rodzinami – wesele obfitowało w wiele chwil nasyconych emocjami a ojciec pana młodego wykazał się dość dużą kreatywnością. Przywiózł ze sobą butle z helem oraz specjalne kartki na których w dwóch językach goście wysłali do nieba  życzenia dla pary młodej oraz zasugerował przygotowanie mini studia fotograficznego w którym każdy gość mógł się sfotografować.

Na plener wybraliśmy pejzaż wiejski co wpisało się w ekologiczne poglądy Michaela,  skorzystaliśmy z uprzejmości zaprzyjaźnionego rolnika – pobiegaliśmy trochę po polach ale byliśmy również w oborze przerzucając „intensywnie pachnący” obornik. (co widać po minach pary młodej na zdjęciach z obory 🙂

>

Technicznie: standardowy zestaw z Canonem 5D w roli głównej, chociaż tym razem bardzo pomocna była duża blenda, sesja plenerowa odbywała się w pełnym słońcu i w godzinach popołudniowych czyli w dość niekorzystnych warunkach oświetleniowych (z mojego punktu widzenia), jak tylko mogliśmy uciekaliśmy w cień, po pierwsze żeby nie wystawiać naszych modeli w pełnym bojowym stroju ślubnym na działanie wysokich temperatur a po drugie żeby unikać ostrych kontrastów. dodatkowo przy takich warunkach oświetleniowych i przy braku wyzwalaczy synchronizujących do krótkich czasów naświetlania musieliśmy posiłkować się dość ciemnym filtrem polaryzacyjnym (w zastępstwie za filtr ND), względnie małym otworem przysłony, oraz ISO obniżonym do poziomu 50. W oborze skorzystaliśmy z dwóch lamp systemowych w tym Canon 580 EXII. Pierwsza lampa była ustawiona z przodu delikatnie powyżej i jako modyfikator posłużyła parasolka transparentna 105cm, światło dopełniające było ustawione za parą młodą żeby podkreślić kontury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *